Eksperci NEO Hospital: dr n. med. Paweł Wisz,  prof. dr. hab. Tomasz Rogula o przyszłości robotyki i o robotyce w dobie pandemii dla raportu PMR „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2020. Prognozy na lata 2020-2025”

eksperci neo hospital o przyszlosci robotyki i o robotyce w dobie pandemii

Podczas tegorocznego forum PMR: Private Healthcare 2021 – Trendy, prognozy i kierunki rozwoju w Polsce, zaprezentowany został po raz drugi raport „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2020. Prognozy na lata 2020-2025”. Raport nie tylko przedstawia najnowsze prognozy odnośnie rynku robotyki na najbliższe 5 lat, uwzględniając również wpływ pandemii #COVID19 ale również pooddaje wnikliwej analizie otoczenie konkurencyjne, zarówno z punktu widzenia samych świadczeniodawców jak i producentów. Swoimi opiniami na temat pracy z robotem podzieli się eksperci ze Szpitala na Klinach dr n. med. Paweł Wisz – specjalizujący się zabiegach urologicznych z wykorzystaniem systemu robotycznego, międzynarodowy trener technik robotycznych, prof. dr. hab. Tomasz Rogula – specjalizujący się chirurgicznym leczeniu otyłości metodą robotyczną.

Zgodnie z raportem w samym 2019 roku wykonano około 900 procedur chirurgicznych przy wsparciu systemu robotycznego, a wartość rynku w 2019 wyniosła 85,8 mln zł. Porównując I kwartał 2019 r. do  I kwartału 2020 r. nastąpił 51% wzrost liczby wykonanych zabiegów i gdyby nie pandemia wzrost ten mógłby być znacznie wyższy. Warto zaznaczyć, że wg prognoz, rynek robotyki chirurgicznej w Polsce w latach 2020-2025 będzie miał tendencję wzrostową ze 166 mln zł do prawie 570 mln zł, co oznacza, że średnioroczny wzrost wartości (CAGR) tego segmentu rynku aż o 28%. Wartość ta obejmuje nie tylko całkowitą kwotę sprzedaży robotów,  uwzględniony jest w niej również zakup narzędzi i jednorazowych materiałów potrzebnych do wykonania procedury, serwisów, jak również wartość samych świadczeń medycznych.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64