grupa neo hospital uzyskala dofinansowanie ze srodkow regionalnego programu operacyjnego wojewodztwa malopolskiego

Grupa NEO Hospital uzyskała dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPO WM), w ramach którego Szpital na Klinach będzie realizował projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota.  W ramach projektu zostanie wykonane 200 zabiegów, w tym 100 w grupie pacjentek z rakiem szyjki macicy oraz 100 w grupie pacjentek z rakiem trzonu macicy. Dla pacjentek zakwalifikowanych do programu zabiegi będą całkowicie bezpłatne. Całkowity koszt projektu to 12.584.070,15 zł, zaś wartość dofinansowania wynosi 7 333 290,49 zł.

Projekt przygotowany przez Grupę NEO Hospital to unikalne w skali Polski przedsięwzięcie. Jest to pierwsze badanie komercyjne w dziedzinie chirurgii robotycznej w kraju. Wyniki programu będą miały znaczenie na skalę międzynarodową. Program badawczy jest oparty o małoinwazyjne metody terapeutyczne i nowoczesny sprzęt, w tym system robotyczny.

– Jestem niezwykle szczęśliwa, że w tym wyjątkowo trudnym czasie pandemii uruchamiamy dla pacjentek dotkniętych chorobą onkologiczną – rakiem szyjki macicy, czy rakiem trzonu macicy – program, w którym zyskują one dostęp do małoinwazyjnej operacji z wykorzystaniem robota. Jestem też dumna z naszego zespołu medycznego i zespołu naukowego, który podjął trud opracowania nowej metody terapeutycznej, dając nadzieję tysiącom kobietom w Polsce na skuteczną walkę z rakiem i utrzymanie dobrej jakości życia po zabiegu – mówi Joanna Szyman, dyrektor Zarządu Grupy NEO Hospital