Dobre praktyki zarządcze Szpitala na Klinach

Dobre praktyki zarządcze Szpitala na Klinach-2

4 lutego 2020r. NFZ oraz Polska Federacja Szpitali na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiły projekt dobrych praktyk zarządczych w jednostkach szpitalnych. Przedsięwzięcie na ma celu prezentację rozwiązań stosowanych w konkretnych szpitalach dotyczące dobrych praktyk: zarządzania jednostką medyczną, efektywnego wykorzystania innowacji w procesie leczenia, kadrowych czy IT.  Docelowo projekt będzie służył stworzeniu wspólnej platformy w postaci Kodeksu Dobrych Praktyk, który może być doskonałym przyczółkiem do tworzenia koordynowanej ochrony zdrowia w Polsce.

Prezes Zarządu Neo Hospital Joanna Szyman zaprezentowała przykład dobry praktyk stosowanych w Szpitalu na Klinach, w tym zarządzania procesowego, wykorzystania narzędzi IT takich jak elektroniczny obiegu dokumentów oraz wpływu małoinwazyjnych technik zabiegowych, w tym wykorzystania robota, na poprawę efektywności oraz korzyści dla Pacjentów. Dobre praktyki zarządcze Szpitala na Klinach można  znaleźć w materiale opracowanym przez NFZ pod poniższym linkiem:  https://akademia.nfz.gov.pl/zarzadzaniedobrepraktyki/.