Dni otwarte oddziału ginekologiczno – położniczego Szpitala na Klinach

Oczekujesz na przyjście Twojego Maleństwa? Zastanawiasz się, który oddział wybrać aby Twoje dziecko w bezpieczny sposób przyszło na świat? Czekamy na WAS w dniu 23 marca w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Szpitala na Klinach!

Ginekologia Położnictwo Kraków dni otwarte w Szpitalu Na Klinach w Krakowie

Serdecznie zapraszamy wszystkie przyszłe mamy wraz z osobą towarzyszącą w godzinach od 10.00- 13.00. W tym czasie prowadzone będą indywidualne konsultacje, a także wykłady związane z tematyką okołoporodową.  Znajdziemy czas żeby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Każda osoba, bez względu na godzinę przyjścia będzie miała okazję wejść i zobaczyć nasze oddziały szpitalne, trakt porodowy jak również szkołę rodzenia. Wejścia na oddziały szpitala w niewielkich grupach  będą odbywały się średnio co 20 minut.

W trakcie Dnia Otwartego zachęcamy do skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z następującymi specjalistami:

  • lekarz ginekolog położnik
  • położna
  • fizjoterapeuta
  • psycholog
  • specjalista z Polskiego Banku Komórek Macierzystych

Ponadto nasi specjaliści przeprowadzą krótkie wykłady o tematyce:

10.00.

Lekarz – Położnik  opowie o medycznych aspektach związanych z ciążą i  porodem. Jakie zmiany w organiźmie kobiety są typowe dla  ciąży a co już jest niepokojące. Jak sobie radzić z dolegliwościami w czasie ciąży.

10.30.

Na spotkaniu z położną porozmawiacie  o porodzie i  opiece nad noworodkiem. Dowiecie się jak przygotować się do porodu oraz jak opiekować się nowonarodzonym maluszkiem w pierwszych miesiącach życia.

11.00.

Podczas wykładu z psychologiem  porozmawiamy o emocjach, tak ważnych, ale ambiwalentnych i zmiennych w czasie trwania ciąży i po porodzie. Psycholog opowie o tym jak ważne jest budowanie więzi z dzieckiem jeszcze w okresie prenatalnym i wskaże możliwości stymulowania rozwoju dziecka w tym czasie.

Podczas wykładu ważne miejsce zajmie też dyskusja o depresji poporodowej, o jej profilaktyce, zadbaniu o swoje emocje i zabezpieczeniu się przed ewentualnym jej wystąpieniem.

11.30.

fizjoterapeutą porozmawiacie o wszystkich aspektach związanych z fizjologicznymi zmianami zachodzącymi w ciele kobiety w czasie ciąży i po jej zakończeniu, dowiecie się jakie są możliwości łagodzenia bólu porodowego w naturalny sposób oraz jak wrócić do smukłej sylwetki po porodzie.

12.00.

Dlaczego warto bankować krew pępowinową – na to pytanie opowie specjalista  z Polskiego Banku Komórek  Macierzystych . Dowiecie się Państwo więcej o możliwościach jej wykorzystywania oraz o skuteczności  tej metody jako zabezpieczenie przyszłości rodziny.

12.30.

Diagnosta opowie o możliwości wykrywania chorób genetycznych w okresie prenatalnym.

* Godziny rozpoczęcia wykładów mogą ulec niewielkim przesunięciom. Prosimy o wyrozumiałość.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 12 267 40 64.
Rozpoczynamy o godz.: 10.00. Do zobaczenia!