Bezpłatne badania cytologii płynnej

bezplatne badania cytologii plynnej

We wrześniu obchodzimy Miesiąc Świadomości Nowotworów Ginekologicznych, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na profilaktykę tych chorób oraz czynników ryzyka ich wystąpienia. Nowotwory ginekologiczne w Polsce od lat mają jedne z najgorszych wyników śmiertelności w Unii Europejskiej, a co za tym idzie są one w dalszym ciągu znaczącym problemem społecznym, ekonomicznym, ale także emocjonalnym dla kobiet nimi dotkniętych. Kwestią jest profilaktyka, bowiem wczesne wykrycie zmian nowotworowych co pozwala w większości przypadków na całkowite wyleczenie.

Jak podkreśla ginekolog – dr n. med. Maciej Olszewski ze Szpitala na Klinach – Proste badanie cytologiczne jest praktycznie bezbolesne, a umożliwia wczesne wykrycie nowotworu szyjki macicy. Rozwinięciem klasycznego badania cytologicznego jest cytologia płynna, która nie tylko pozwala na dwukrotnie większą wykrywalność zmian śródnabłonkowych względem klasycznej cytologii jednowarstwowej, ale również na możliwość wykonania z jednego wymazu dodatkowych badań w kierunku wirusa HPV. To właśnie przede wszystkim infekcje wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) o wysokim potencjale onkogennym, prowadzą do transformacji komórek w kierunku dysplazji oraz raka.

Dzięki wspólnej inicjatywie Szpitala na Klinach oraz Alab Laboratoria od 19 do 30 września zainteresowane panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań cytologii płynnej, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości bezpłatnych porad ginekologicznych i pogłębienia diagnostyki w postaci badań histopatologicznych.

Bezpłatną cytologię płynną będzie można wykonać w szpitalu przy ul. Kostrzewskiego 47 w dniach od 19 do 30 września (poniedziałek 17.00 – 20.00, wtorek 8.00 – 11.00, środa 8.00 – 10.00 oraz 17.00 – 19.00, czwartek: 8.00 – 11.00, piątek 8.00 – 11.00). Dodatkowo u pacjentek u których wykryte zostaną podejrzane zmiany będzie możliwość skonsultowania wyników badań z lekarzem ginekologiem oraz przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki wraz z pobraniem wycinków do badań histopatologicznych. Panie zainteresowane bezpłatnymi badaniami proszone są o kontakt z pracownikami rejestracji Szpitala na Klinach telefonicznie pod nr 12 267 40 64 lub mailowo [email protected]. Liczba badań jest ograniczona.

bezplatne badania cytologii plynnej

wstecz dalej
Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..