Szpital na Klinach wykorzystuje technologię CarnaLife System w opiece nad pacjentami bariatrycznymi

szpital na klinach wykorzystuje technologie carnalife system w opiece nad pacjentami bariatrycznymi

CarnaLife System będący produktem spółki MedApp to innowacyjne narzędzie do rejestracji danych medycznych, umożliwiające w efektywny sposób ich gromadzenie oraz analizę. System nie tylko bezpiecznie gromadzi dane medyczne ale również rejestruje wyniki badań w czasie rzeczywistym w chmurze Azure firmy Microsoft oraz interpretuje je przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji. MedApp wraz zespołem Szpitala na Klinach przygotował dedykowane rozwiązanie dla lekarzy zajmujących się opieką nad pacjentami bariatrycznymi. Technologia ta będzie wspierać specjalistów Szpitala na Klinach w czasie całego procesu leczenia pacjentów borykających się z otyłością tj. od kwalifikacji i planowania zabiegu, po jego przeprowadzenie i  monitorowanie stanu zdrowia po operacji. Klinika leczenia otyłości Szpitala na Klinach to jedyny ośrodek w Europie posiadający afiliację International Bariatric Club, dzięki któremu na pomoc mogą liczyć pacjenci dotknięci otyłością olbrzymią, ze skomplikowaną historią choroby, licznymi chorobami towarzyszącymi oraz po wykonanych wcześniej zabiegach bariatrycznych (zabieg zmniejszenia żołądka). Naszym pacjentom oferujemy oprócz operacji laparoskopowych, także możliwość przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci.

W Szpitalu na Klinach lekarze będą mogli wykorzystywać rozwiązanie CarnaLife System w pełnym zakresie w opiece nad pacjentami bariatrycznymi, a pomiary gromadzone i analizowane przez CarnaLife System będą mogły być wykorzystywane przez cały zespół specjalistów chirurgii metabolicznej, kardiologów, pulmonologów, diabetologów i lekarzy innych specjalizacji.

– Dziś w dobie pandemii, gdy pacjenci doświadczają ograniczeń w dostępie do ośrodków medycznych, zaawansowane rozwiązania telemedyczne w zakresie monitorowania zdrowia wspierają kontakt lekarzy i pacjentów w oparciu o dane medyczne. Szczególną grupą naszych pacjentów są osoby otyłe, dla których rozwiązania powinny być szyte na miarę. Pacjenci dotknięci otyłością wymagają dedykowanego systemu urządzeń monitorujących oraz monitoringu większej liczby parametrów z uwagi na złożoność choroby jaką jest otyłość i współistniejące choroby – podkreśla Joanna Szyman, Prezes Zarządu NEO Hospital.

– Współpraca z NEO Hospital postawiła przed naszym zespołem spore wyzwanie. Zgodnie z zapotrzebowaniem lekarzy zmodyfikowaliśmy katalog urządzeń monitorujących zintegrowanych z systemem, aby odpowiadały na potrzeby pacjentów dotkniętych otyłością.   Cieszymy się, że potencjał naszych technologii został doceniony. Wdrożenie rozwiązania CarnaLife System wpłynie na jakość leczenia i obsługi pacjenta. Wykorzystanie naszej aplikacji przez Szpital na Klinach jest kolejnym wdrożeniem CarnaLife System, jednak pierwszym wdrożeniem w Szpitalu. Chcemy przekonać również inne szpitale, że zdalny monitoring i diagnostyka pacjentów z wykorzystaniem naszej aplikacji CarnaLife System przynosi korzyści zarówno lekarzom, pielęgniarkom, jak i pacjentom. Wierzę, że dzięki  współpracy z NEO Hospital będziemy mieć kolejne referencje dla innych podobnych placówek i szpitali nie tylko w Polsce, ale również za granicą podsumowuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp.

wstecz dalej
Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..