Szpital na Klinach stawia na bezpieczeństwo pacjentów i pracowników

aktualnosci szpital na klinach stawia na bezpieczenstwo pacjentow i pracownikow

W Szpitalu na Klinach wdrożyliśmy dezynfekcję powietrza z użyciem technologii Sterylis, która pozwala dezynfekować powietrze w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Sterylis wykorzystuje technologie medyczne w walce z drobnoustrojami albowiem oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów węglowych z jonami srebra oraz dezynfekuje promieniowaniem UV-C. Urządzenie w ułamku sekundy emituje dawkę UV-C niszczącą koronawirusa, wyznaczoną w badaniach przeprowadzonych przez amerykański Boston University. Promieniowanie pozostaje zamknięte wewnątrz urządzenia dzięki tzw. pułapkom świetlnym. – Zastosowanie Sterylis zwiększy poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu i pracy w naszej placówce – mówi Joanna Szyman, prezes NEO Hospital. Od początku wybuchu pandemii COVID-19 podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby udzielać świadczeń naszym pacjentom z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Wykorzystujemy szereg poziomów zabezpieczeń, w tym system triage, bariery oddzielające na poziomie głównej rejestracji jak również stosujemy oczyszczanie za pomocą specjalnych urządzeń. Dzięki technologii Sterylis uzyskujemy nową jakość. Sterylis dezynfekuje powietrze non stop przy użyciu promieniowania UV-C i pozwala przy tym pacjentom i personelowi pozostawać w pomieszczeniach w trakcie tego procesu, co pozytywnie wpływa na efektywność naszej bieżącej działalności.  – podkreśla Joanna Szyman.