Raport „Potencjał Sztucznej Inteligencji w Sektorze Ochrony Zdrowia”

raport potencjal sztucznej inteligencji w sektorze ochrony zdrowia

Ukazał się najnowszy raport „Iloraz Sztucznej Inteligencji vol 4. Potencjał Sztucznej Inteligencji w Sektorze Ochrony Zdrowia” przygotowany przez Fundację AI Law Tech i Microsoft, który stanowi cenny zbiór opinii i rekomendacji ekspertów: lekarzy, specjalistów i ludzi nauki, którzy prezentują konkretne zastosowania AI w praktyce lekarskiej i pracy placówek opieki zdrowotnej. W ramach raportu zaprezentowano praktyczne rozwiązaniami z obszaru wykorzystania sztucznej inteligencji w chirurgii onkologicznej stosowane w naszym szpitalu.

Dziś w działaniach na rzecz walki z rakiem stawką jest to by przekształcać śmiertelną chorobę nowotworową w chorobę przewlekłą, a AI i roboty medyczne przynoszą w ochronie zdrowia zmianę na miarę przewrotu kopernikańskiego.” – mówi Joanna Szyman prezes Grupy NEO Hospital

Przyspieszenie prac badawczych nad tworzeniem nowych leków, lepsze diagnozowanie chorych, obniżenie kosztów leczenia i precyzyjne prognozowanie skutków terapii to tylko kilka obszarów zastosowania sztucznej inteligencji do wsparcia pracy lekarzy, ochrony zdrowia i życia pacjentów.

Link do raportu: Pobierz raport