NEO Hospital jest całym sercem z obywatelami Ukrainy, dlatego przygotowaliśmy następujący pakiet świadczeń, z których można skorzystać we współpracy z naszą placówką i naszymi pracownikami:

Pomoc medyczna dla pacjentek z Ukrainy

W krakowskim Szpitalu na Klinach Pacjentki mogą liczyć na bezpłatne konsultacje ginekologiczne, pakiet badań laboratoryjnych i obrazowych, badania cytologiczne oraz zabiegi, w tym zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci w przypadku pacjentek onkologicznych z rakiem trzonu macicy i rakiem szyjki macicy oraz pełny pakiet opieki pooperacyjnej, łącznie z hospitalizacją oraz badaniami i konsultacjami do 6 miesięcy po operacji. Szpital oferuje również pomoc tłumacza w języku ukraińskim podczas realizacji wszystkich świadczeń medycznych. W szpitalu udostępniamy bezpłatnie również konsultacje chirurga dziecięcego.

Jak umówić się na konsultację i badania?

Pacjentki z Ukrainy zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej opieki medycznej,  celem umówienia dogodnych terminów badań i konsultacji mogą umawiać się telefonicznie, kontaktując się z dedykowanymi do współpracy Koordynatorami:

Ewelina Fuk – 785 284 656

Agnieszka Grabowska – 785 170 300

Magdalena Okarmus –  785 054 460

Zakres bezpłatnych usług dla pacjentek z Ukrainy i dzieci:

  • konsultacje ginekologiczne;
  • badania cytologiczne;
  • badania laboratoryjne na skierowanie po konsultacjach;
  • diagnostyczne łyżeczkowanie jamy macicy;
  • badania histopatologiczne;
  • badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) – program realizowany we współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji;
  • zabiegi histerektomii z wykorzystaniem robota da Vinci w przypadku rozpoznania: operacyjnego nowotworu trzonu macicy i szyjki macicy;
  • hospitalizacja pacjentek operowanych;
  • badania i konsultacje do 6 miesięcy po zabiegach operacyjnych;
  • konsultacje chirurga dziecięcego;

Gdzie będą realizowane świadczenia?

Usługi medyczne (konsultacje ginekologiczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne, zabiegi operacyjne oraz hospitalizacja pacjentek) będą realizowane w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie. Badania obrazowe (tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny) będą wykonywane w pracowniach Jagiellońskiego Centrum Innowacji przy ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie. Dodatkowo zabiegi z wykorzystaniem robota dla Vinci dla chorych na raka trzonu macicy i raka szyjki macicy będą realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Ponadto oferujemy

work

Pracę dla obywateli Ukrainy

domy

Domy naszych pracowników są otwarte dla rodzin potrzebujących schronienia (udostępniliśmy 5 miejsc łącznie dla  ok. 25-30 osób)

wspolpraca

Partnerstwo z Business Centre Club w zakresie wsparcia dla Polska Akcja Humanitarna oraz partnerstwo z Polską Federacja Szpitali w zakresie wsparcia dla Polska Misja Medyczna